تنگ طه
وبلاگي شامل مطالب آموزشي دوره ابتدايي و مطالبي درباره روستاي تنگ طه

گل يكي از اندامهاي گياه مي باشد كه معمولا در مقطعي از زندگي گياه بر روي گياه ظاهر شده و پس از اتمام كار خود نيز به ميوه و دانه تبديل مي گردد . بنابراين گل را معمولا هميشه نمي توان بر روي گياه مشاهده نمود . البته همه گياهان هم گل ندارند و گل مختص گياهان دانه دار و آن هم نهاندانگان مي باشد . گياهان مخروط دار مانند كاج و سرو كه به آنها بازدانگان گويند نيز گل ندارند . گياهاني كه دانه ندارند مانند جلبكها و سرخسها و خزه ها هم كه به دليل نداشتن دانه نيازي به رويش گل هم ندارند .

لطفا براي مشاهده بقيه مطلب به ادامه مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
جمعه 31 مرداد 1393برچسب:گل,دارو,انار,چتر,آگاو,ديهيم, :: 1:33 :: نويسنده : ابوالفضل

در بيشتر گياهان ساقه وجود دارد اما در برخي يا ساقه خيلي كوچك است و يا ساقه اي به آن صورت ديده نمي شود . مانند زعفران و بارهنگ .

برخي ساقه ها شبيه به برگ هستند اما در واقع ساقه هستند مانند برخي كاكتوسها . كه در آنها ساقه وظيفه اصلي برگ يعني فتوسنتز را نيز انجام مي دهند در اين گونه گياهان برگها يا بسيار كوچكند و يا برخي موارد به صورت زايده يا خار بر روي ساقه به وجود آمده اند .البته در نظر عامه كاكتوس ساقه ندارد و اينها برگ مي باشند . كه طبق تعريف ساقه و برگ اين قسمتها ساقه هستند نه برگ . چرا كه اندامهاي ديگر گياه مانند گل و ميوه بر آنها مي رويد .

لطفا براي ديدن بقيه به ادامه مطلب مراجعه فرماييد .ادامه مطلب ...
پنج شنبه 2 مرداد 1393برچسب:ساقه گياه,حلقه ها, هندوانه,پياز,زعفران, :: 15:39 :: نويسنده : ابوالفضل

كار اصلي ريشه جذب آب و بيشتر مواد غذايي از خاك يا محيط اطراف مي باشد و كار ديگر ريشه نيز نگه داشتن گياه در زمين مي باشد . تقريبا همه ي گياهان ريشه دارند . برخي گياهان انگل فاقد ريشه هستند مانند سس كه بر روي گياهان ديگر رشد نموده و از مواد غذايي آماده شده به وسيله آنها استفاده مي نمايد .

 شكل و نيز كاركرد ريشه گياهان با هم فرق مي كند . به طور كلي دو نوع ريشه داريم ريشه راست كه معمولا يك يا دو ريشه اصلي وجود دارد و از اين ريشه ها ريشه هاي فرعي منشعب مي شوند . كه گياهاني كه دانه اي دو قسمتي دارند معمولا داراي ريشه راست هستند ......

لطفا بقيه را در ادامه مطلب مشاهده فرماييد .ادامه مطلب ...
چهار شنبه 1 مرداد 1393برچسب:ريشه گياهان,توت فرنگي ,چمن,شيرين بيان,قلمه زدن, :: 18:27 :: نويسنده : ابوالفضل

درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید
پيوندها

تبادل لينك هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان تنگ طه و آدرس tangtaha.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

گوگل
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 198
بازدید دیروز : 341
بازدید هفته : 1285
بازدید ماه : 11365
بازدید کل : 60631
تعداد مطالب : 161
تعداد نظرات : 362
تعداد آنلاین : 1